Telefon Numaramız +90 (312) 3196671
 
Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
23 Haz

Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yazar: Ender Çene Okundu: 1060 Yorumlar: 0

Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Salon, evinizi taçlandıran en özel alandır. Evinizin en gösterişli kısmı ve en göz alıcı eşyaları bu alandadır. Bu yüzden eşya seçimi önemlidir. Koltuk takımında, kullanılacak mobilyaya kadar uyum içerisinde olmalıdır. Bu yüzden mobilya alırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi budur. Salon Takımları için kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Salon Dekorasyonu Ne Zaman Yapılmalı?

Salon dekorasyonu yapılırken, geniş zamana yaymak gerekir. Bu işlem adım adım yapılırsa hiçbir sorun olmayacaktır. Salon dekorasyonu nasıl yapılmalıdır? Adım adım birlikte inceleyelim.

Alışveriş Planlaması Yapmalısınız:

Alışveriş süreci kişileri zorlayan ve düşündüren bir süreçtir. Aceleye getirip yanlış karar vermemelisiniz. Ayrıca uzun zamana yayıp karar vermeyi zorlaştırmamalısınız. Birçok mobilya mağazası bulunmaktadır. Her firmadan fikir alırsanız, seçim sürecinin de uzayacağını belirtelim.

Bütçenizi Belirleyin:

Alışverişe çıkmadan önce belli bir bütçe belirmelisiniz. Böylelikle, bütçenize göre seçim yapacaksınız ve daha kolay bir şekilde alışverişiniz tamamlanmış olacak. Aksi takdirde alışveriş sürecinde, çıkmaza girerek karar vermenizi zorlaştıran bir sürece girmiş olacaksınız. 

Seçim yapıldı, sıra geldi salon dekorasyonuna...

Salon, misafirlerin ağırlandığı ve evin en gözde kısımlarındandır. Mobilya ve eşya seçimi ne kadar doğru ve güzel olursa, o kadar gösterişli olacaktır. Bunun yanı sıra, salona ufak dokunuşlar katarak farklılıklar oluşturabilirsiniz. 

Mobilya rengi duvar rengi ile uyumlu olmalı:

Aldığınız mobilyanın rengi kendisini gösteren ilk şeydir. Duvar renginiz ile koltuk takımlarınız birbirini tamamlamalıdır. Örneğin; koltuklarınız kahverengiyse, duvarlarınız beyaz olmalıdır. Başka bir örnek verecek olursak; salondaki duvarınızın bir kısmını kahverengi koltuk takımınızda bulunan yastık renginde olabilir. Bunu sadece ufak bir kısmına yapmalısınız. Aksi takdirde salonu boğabilir ve rahatsız edici hale getirebilir.

Halı desenleri ve rengi koltuğunuza uyumlu olmalıdır.

Seçmiş olduğunuz koltuk takımı, halınıza uyum sağlamalıdır. Koltuk seçimi yaparken, halı seçimi de büyük derecede önem taşır. Koltuk takımlarınız koyuysa açık renk alı, koltuk takımlarınız açık renk ise koyu renk halı oldukça uyumlu olacaktır. Ayrıca koltuk desenli bir yapıya sahipse, halıda desen olmamalıdır. Aksi takdirde salona girildiği zaman göz yorucu bir görüntüye sebep olacaktır. Bu konuda zorluk çekiyorsanız, salon takımı alışverişi yaptığınız mağazada, takım halinde bulabilirsiniz.

Mobilya ve koltuk uyumluluğu

Son zamanların trend ürünleri olan, ahşap ayak koltuk takımları dikkat çeken ürünler arasındadır. Salonda kullanacağınız, ahşap ayaklı koltuk takımına uyumlu televizyon ünitesi alabilirsiniz. Böylelikle salona oldukça otantik bir görüntü vermiş olacaksınız. Yemek masanız salondaysa, yemek masanız da ahşap tarzda olabilir. Bu sayede uyumluluk bütününü tamamlamış olacaksınız.

Perdeler en gösterişli ürünlerdir

Salonu gösteren en önemli ürünlerden birisi de perdelerdir. Perde seçiminizi salon dekorasyonlarında önemli bir yere sahiptir. Koyu renkli mobilyalarınız varsa, açık renk perde oldukça salona ferahlık verecektir. Başka bir seçenek olarak, halı ve perde aynı renk tonlarında olabilir. Bu sayede oldukça minimal ve estetik bir salon olacaktır.

Salon takımınız, salona uyum sağlamalı

Koltuk takımı seçerken, alana göre koltuk takımı seçmelisiniz. Aksi takdirde alanı olduğundan büyük ve küçük gözükmesine sebebiyet verebilirsiniz. Özellikle küçük salona sahip olan kişiler, büyük koltuk takımı aldığında salonda dar alana neden olacaktır. Aynı şekilde salonu büyük olup, salon takımı ufak olarak seçmek, salonda gereksiz boşluklara sebebiyet verecektir.

Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Kullanılan ürünlerin birbiriyle uyumlu olması

Çok fazla ürün kullanılmaması (süs eşyası)

Renk seçiminin doğru olması

Malzeme kalitesine dikkat edilmeli

Trend ürünler ön planda tutulmalı

Hem bütçeye uygun hem de kişinin zevkine uygun seçimler yapılmalı

Mobilya ahşap zeminse, salonda kullanılan diğer ürünlerde ahşap olmalıdır.

Salon dekorasyonları kişileri uğraştıran bir süreç olsa da sonucunda harika sonuçlar ortaya çıkacağından emin olabilirsiniz. Salon dekorasyonu puzzle parçası gibidir.  İçerisinden bir ürünün olmaması büyük bir boşluk yaratır. Örneğin; büyük özenle seçmiş olduğunuz koltuk takımlarınızı tamamlayan şey halıdır. Halıyı tamamlayan şey perdedir. Bu döngü bu şekilde ilerleyerek gider. Önemli olan doğru parçaları, doğru parçalar ile birleştirmektir.

Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Diye soranlardansanız, mağazamızı ziyaret ederek, ya da web sitemizde online destek hattından kolaylıkla bilgi alabilirsiniz. Hekahome olarak müşterilerimize, mobilya seçimleri ve dekorasyonları konusunda bilgi vermekteyiz.Benzer Yazılar

Yorum Yaz

Blog Kategorileri

Son Yazılar

Süre Sınırlı Ürünler

İnstagram Sayfamızı
Takip Edin.

@hekahome

Sıkı takipçimiz hediye kazanıyor.