Telefon Numaramız +90 (312) 3196671
 
Mobilya Seçmenin Püf Noktaları
14 Ağu

Mobilya Seçmenin Püf Noktaları

Yazar: Gizem Köker Okundu: 713 Yorumlar: 0

Mobilya Seçmenin Püf Noktaları

Mobilya seçmenin püf noktalarını anlamak kişilerin yaşamında en önemli noktalardan birisidir. Bu yüzden mobilya seçimi zamana yayılarak yapılması gerekir. Çünkü; mobilya seçimi kişileri psikolojik olarak da etkileyebilmektedir. Renk seçimi özellikle kişileri etkileyen bir durumdur.  Ev yaşamında kullanılan renkler kişilerde daha rahat bir yaşam alanı sunabilir. Örneğin beyaz renkli duvarlar, kişilerde daha ferah ve rahat bir ortam sunarken, siyah duvarlar daha kasvetli ve daha sıkıcı bir ortam sunar. Siyah duvarlar elbette güzel bir alan kattığı zamanlar olabilir. Ama bunu daha tasarımsal bir şekilde yaptığınızdan emin olmalısınız.

Mobilya seçerken adım adım dikkat edilmesi gereken noktalar...

Mobilya Kategorimizi Hemen İnceleyin derim önce...

Ev yaşamınızdaki tarzınız önemli

Alışveriş yaparken mobilyaların fazlalığı sebebiyle kişilerde kafa karışıklığı olabilmektedir. Bu yüzden alışverişe çıkmadan önce ön araştırma yapmalısınız. Tarzınızı belirlerken, mobilya alacağınız alana  göre kriter belirlemelisiniz. Örneğin, koltuk kumaşının türünden rengine kadar en ince detayına kadar düşünmelisiniz. Çünkü tarzınız, ev konseptinizi belirleyecek. Bu yüzden en ince detaylarına kadar özen göstermenizde yarar var.

Bütçe planlaması yapmalısınız.

Alışverişe çıkmadan önce düşünülmesi gerekilen detaylardan birisi de bütçedir. Bütçe planlaması yapılmadan alışveriş yapılmaması gerekir. Aksi takdirde ileriki zamanda bu durum size zarar verebilir. Alacağınız ürünleri belirleyip, planlama işlemine geçmelisiniz.

Sıra geldi alışverişe

Alışveriş esnasında hangi alana mobilya alacağınızı belirlemelisiniz. Koltuk takımı alacaksanız, l koltuk mu yoksa bütünsel olarak bir takım mı alacağınıza karar vermelisiniz. 

Koltuk takımı alırken, koltuk takımının iskelet sağlamlığı, kumaşının dayanıklı olması ve kolay temizlenebilir olmasıdır. Aynı zamanda taban kısmının yüksek olması da önemlidir.

Yatak odası takımı alacaksanız, yatağın rahatlığı ve fonksiyonel olarak kullanılması önemlidir. Fonksiyonel olarak kullanılması demek yatağın bazalı olarak da kullanılabiliyor olması demektir. Aynı zamanda yatak odası takımında dolap sistemlerinin de çok raflı ve kullanışlı olması gerekir. Bu sayede yerden tasarruf kazanmış olursunuz. 

Yemek odası takımı alacak kişiler için, dikkat edilmesi gereken en önemli husus yemek masasının büyük olması ve katlanabilir özelliğe sahip olması gerekir. Bu sayede daha kullanışlı hale gelecektir. Aynı zamanda yemek odası takımında bulunan konsolun da çok raflı olması gerekir. Bu sayede kişilere yer açısından fayda sağlayacaktır.

Mobilya Boyutu Önemli Bir Detay

Mobilya alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi de mobilyanın boyutudur. Evinizin ölçüsüne göre seçim yapmalısınız. Örneğin; salonunun küçük olduğunu düşünelim, salonunuz için de büyük koltuk takımı aldınız. Ne yazık ki bu seçim yanlış olacaktır. Dar bir alana ebatı büyük mobilya alarak yaşam alanınızı daraltılmasına sebebiyet verebilirsiniz. 

Mobilya rengi 

Önemli olan durumlardan birisi de mobilya rengidir. Mobilyaların birbiri ile uyumu önemlidir. Hatta duvar renginden, perde rengine kadar uyum içerisinde olması gerekir. Aksi takdirde ilerleyen zamanlarda kişiler yaşam alanından sıkılacak ve mobilya değişikliğine gidecektir. Bu durumda ne yazık ki artı maliyet olacaktır. Bu süreçte aslında konu mobilya değil, yapılan dekorasyondur. Dekorasyon ne kadar doğru olursa sizin için o kadar güzel bir yaşam alanı olacaktır.

Mobilya fiyatları

Mobilya fiyatları HekaHome’da farkını gösteriyor. HekaHome web sitesini kolaylıkla ziyaret ederek ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Mobilya fiyatlarında zaman zaman kampanyalar yapılmaktadır. Mağazamıza gelerek veya web sitemizi ziyaret ederek kampanyalardan kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

Ayrıca HekaHome farkıyla, mağazamıza gelmeden de HekaHome ziyaret edebilirsiniz. Bizlere canlı destek bölümünden ulaşarak, görüntülü konuşma ile mağazamızı gezdirme imkanı sunuyoruz. İstediğiniz ürünü bu alanda kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.


Benzer Yazılar

Yorum Yaz

Blog Kategorileri

Son Yazılar

Süre Sınırlı Ürünler

İnstagram Sayfamızı
Takip Edin.

@hekahome

Sıkı takipçimiz hediye kazanıyor.