Telefon Numaramız +90 (312) 3196671
 
Küçük Ev Dekorasyonu Püf Noktaları
09 May

Küçük Ev Dekorasyonu Püf Noktaları

Yazar: Ender Çene Okundu: 1435 Yorumlar: 0

küçük bir ev dekorasyonu için yapmanız gerekenler vardır. Küçük evler için dekorasyon fikirlerini bu yazımızda bulabileceksiniz. Öncelikle küçük ev dediğimiz zaman daha çok 60 ile 80 m2 arası veya daha az metrekareli evlerden bahsettiğimizi belirtmek isterim. Ev dekorasyonu gerçekten çoğu kişinin istediği şekilde gerçekleştiremediği bir adımdır. Özellikle küçük evlerde bu dekorasyon ve içmimari tasarım gerçekten çok zor olmaktadır. Gelin fikirler için yazımıza göz atalım.


“Kanatlarımız küçük, ama kalbin dalgacıkları sonsuzdur.” Amit Ray


15 Farklı Küçük Ev Dekorasyonu Fikirleri ve Püf Noktaları

1- Metrekareyi verimli kullanın. 

Pek çoğumuz bunu tam anlamıyla uygulamıyoruz. Metrekare küçük evlerde altın değerindedir. Çünkü çok fazla alanımız yoktur. O halde en uygun şekilde kullanmak çok önemlidir. Metrekareyi verimli kullanmak için eşya seçimi çok önemlidir. Ben size salonunuz için köşe takımı öneriyorum. Köşe takımları kategorimizi inceleyerek odanıza en uygun köşeyi bulabilirsiniz.

Avecci Köşe Takımı

2- Daha fazla alan daha az eşya.

Evde eşya seçimi ve alanlarda eşyalar çok önemlidir. Az eşya ve ihtiyacı görecek şekilde tasarlanmalıdır. Özellikle ihtiyacınızın fazlası eşyalardan hemen kurtulmanızı tavsiye ederim.

3- Fonksiyonel mobilya.

Özellikle akıllı sehpa ve akıllı dolaplar işinizi görecektir. Akıllı sehpa hem masaya dönüşür hemde salonda ihtiyaçlarınızı karşılar. Akıllı sehpa hemen inceleyin linkte. Sihirli dolap ürünümüz tam ihtiyacınıza göre hemen inceleyin.

4- Renk seçimi önemli bir püf noktasıdır.

Küçük evlerde duvar ve mobilya renkleri daha açık olmalıdır. Ne kadar koyu renk olursa evinizin alanı o kadar dar hissiyatı verir. Renkleri seçerken açık renkler seçmeye gayret etmenizi önemle belirtiyorum.

5- Açılabilir sandıklı koltuklar seçin.

Özellikle küçük evlerde bir misafir odası olmayacaktır. O halde misafirlerinizi ağırlamak için yatak olabilir koltuklar seçin. Ayrıca koltuklarınız sandıklı olursa rahatlıkla eşyalarınızı koyabilirsiniz.

6- Amerikan mutfak doğru bir seçim olabilir. 

Küçük evlerde mutfak alanı dar olur. Bu durumda mutfakla salonu birleştirebilir ve alanda ferahlık sağlayabilirsiniz.

7- Ranzalı yatak modelleri çocuklar için doğru seçim.

Ranzalı çocuk odaları hem yerden tasarruf etmenizi sağlar hemde çok çocuklu aileler için harika bir çözümdür. 

8- Fonksiyonel masalar seçebilirsiniz. 

Açılabilen yemek odaları seçimi çok doğru bir seçim olacaktır. Fonksiyonel bir tv sehpası ve duvara monte edeceğiniz bir televizyon ile alanınız daha geniş olacaktır. Ayrıca duvarlarınızın bazılarında taş dokular kullanabilirsiniz. Fonksiyonel bir masa ayrıca duvara sabitlenip açılan dresuar ve mutfak masalarını tercih edebilirsiniz.

9- Aynalar senin dostundur. 

Özellikle küçük evlerde girişlerde kullanılacak aynalar ve salondaki aynalar çok genişlik hissi verecektir. Aynaları dekoratif olarak kullanabilirsiniz.

10- Halı seçimi işin püf noktalarındandır.

Halı alanı genişte gösterebilir veya dar bir alan imajı verebilir. Onun için halı desenlerinden ve renginden etkilenmeden seçim yapın. Koltuklarınızla uymalı ama asıl olan geniş bir hissiyat yaratmalı. Açık tonlar ve sade desenler bu yönden size yardımcı olacaktır.

11- Yer kazanmak için tasarımlar keşfedin.

Aslında bazalı yatak bir keşifti. Evet eskiden bazalı yatak modeli diye bir şey yoktu. Keşfeden kişi gerçekten çok hızlı bir şekilde bunu tüm dünyaya yaydı. Aynı şekilde internette ve hekahome.com'da her gün yer kazanabileceğiniz tasarımlar var. Mutlaka bunları keşfedin.

12- Ölçekle oynamayı öğrenin.

Aslında küçük bir ev gerçekten çok iyi bir dekorasyona sahip olabilir. Ama her şey ölçülerde gizlidir. Modern bir yatak odası alırken daha küçük dolap ölçüleri tercih edin. Koltuk takımı alırken daha minimalist olun. İşin anahtarı ölçüler.

13- Aydınlatmaya önem verin.

Aydınlatma küçük bir alanda geniş bir hissiyat yaratır. Özellikle salonda yapacağınız bir havuz aydınlatma o evi kocaman bir ev yapabilir. Ayrıca spot aydınlatmalar evde farklı ve geniş bir alan hissi verebilir.

14- Hareketi kolay mobilyalar.

Özellikle sehpalar ve kolay hareket eden masalar evinizde hızlı bir ihtiyaçta birden fazla olmasını engelleyebilir. Kısaca eşyalarınız daha fazla hareket edebilecek özellikte olursa çok daha yer kazanırsınız.

15- Duvarları daha çok kullanın.

Raflar ve asılabilen dolaplar ile fonksiyonelliği arttırabilir ve daha fazla yer kazanabilirsiniz.
Benzer Yazılar

Yorum Yaz

Blog Kategorileri

Son Yazılar

Süre Sınırlı Ürünler

İnstagram Sayfamızı
Takip Edin.

@hekahome

Sıkı takipçimiz hediye kazanıyor.