Telefon Numaramız +90 (312) 3196671
 
Kanepe mi Koltuk mu | Kanepe ile Koltuk Arasındaki Fark Nedir?
03 May

Kanepe mi Koltuk mu | Kanepe ile Koltuk Arasındaki Fark Nedir?

Yazar: Ender Çene Okundu: 5103 Yorumlar: 0

Kanepe mi Koltuk mu? Bu soruyu çoğu zaman merak etmişizdir. Kanepe ve koltuk arasında ne fark vardır? Gelin size bu konu ile ilgili bilgi verelim. Öncelikle kanepe ve koltuk kullanım alanları farklı olabilir.  Kanepe kullanım alanı oturma odası iken koltuk kullanım alanı genellikle salondur.

Kanepe ve Koltuk arasındaki 10 fark

1- Kanepe dar bir oturuma sahiptir. Koltuk takımı geniş bir oturuma sahiptir.

Koltuk takımı ise daha geniş bir oturuma sahiptir. Koltuk oturum genişli 110 cm ve daha üstü olabilir. Kanepe ise genellikle 70 cm ve üzeri gibidir. 

2- Kanepe genellikle yataklı (çekyat) ve sandıklıdır.

Kanepeler genellikle yataklı ve sandıklı olması yüzünden tercih sebebidir. Koltuk takımları ise pek çok farklı özelliğe sahip olabilir. Yataklı olmak veya sandıklı olmak zorunda değildir. 

3- Kanepenin Koltuk takımından farkı tasarım yapısıdır.

Kanepeler genellikle belli bir tasarım kriterine göre tasarlanır ve bu standart çoğunda aynıdır. Koltuk ise çok farklı tasarımlar ile yapılabilir. Tasarımı ve görüntüsü farklıdır. Hiç bir model diğerine çok benzemez. Kısaca chester, avangart, modern ve retro gibi pek çok konsept ile üretim yapılır. Kanepeler ise daha standart tasarımlarla ilerler.

4- Kanepenin en büyük farkı ekonomik olmasıdır. 

Kanepe her zaman koltuk takımına göre ekonomiktir. Bir koltuk aldığınızda ödeyeceğiniz para ile kanepe arasındaki fiyat farkı genellikle iki katıdır. 

5- Kanepe takım olarak satılmaz. Koltuk ise takımdır.

Koltuk takımları dememizin bir nedeni budur. Kanepe berjersiz tekil satılır. Genellikle bir berjer ile satılmaz. Ama koltuklar berjer ve iki üçlü olarak takım halinde satılır.

6- Kanepe oturma odası için uygundur. Koltuk takımı ise salona daha uygundur.

Kanepeler misafir ağırlamak için yeterlidir. Koltuk takımı ise salonun vazgeçilmez unsurudur. Koltuk takımı alırken salon için alırız. Kanepe ise genellikle çocuk odası ve oturma odası için daha uygundur.

7- Koltuk takımında pek çok tasarım farkı vardır.

Koltuk takımı farklı tasarımları ile ön plana çıkar. Ayakları yerden yüksek olabilir. Sırtlı veya yastıklı olabilir. Ya da Tamamen mekanizmalı olabilir. Kanepe ise genellikle yere yakın ve yastıksızdır. 

8- Konfor farkı en büyük farklardan biridir. 

Kanepe rahatlıktan çok fonksiyoneldir. Koltukta ise rahatlık çok ön plandadır. Koltuklar rahat ve konforludur. Kanepe ise daha çok yatak olma özelliği ile ön plana çıkar.

9- Renk farkı vardır.

Koltuk takımı pek çok renk ile uygulanabilir. Ama kanepede renk kartelası daha azdır. Çünkü ekonomik olması gerekir.

10- Berjer yoktur.

Tekli koltuk genellikle kanepeler için üretilmez. Koltuk takımlarında ise berjer olmazsa olmazdır.

Kanepe Modelleri Kategorimiz linkte

Koltuk Takımları Kategorimiz linkteBenzer Yazılar

Yorum Yaz

Blog Kategorileri

Son Yazılar

Süre Sınırlı Ürünler

İnstagram Sayfamızı
Takip Edin.

@hekahome

Sıkı takipçimiz hediye kazanıyor.