Telefon Numaramız +90 (312) 3196671
 
Bütçe Dostu Dekorasyon Fikirleri
08 Kas

Bütçe Dostu Dekorasyon Fikirleri

Yazar: Ender Çene Okundu: 1342 Yorumlar: 0


Eğer Bütçeniz Yok ve evinizde KÜÇÜK AMA FARKINDALIK YARATACAK DEĞİŞİKLİKLER yapmak İSTİYORSANIZ, bu 3 fikir çok dikkarinizi çekecektir. 

Hepimiz zaman zaman yaşadığımız mekanlardan sıkılırız ve değişimler isteriz. Ama zamanın getirmiş olduğu şartlar ve bütçesel kısıltlamalar istediğimiz değişikliklerin hemen oluşmasına izin vermez. Sizde şuan bulunduğunuz ortamın tek düzeliğinden sıkıldıysanız ve bütçenizi de çok zorlamadan birkaç değişikliğin size iyi geleceğini düşünüyorsanız bu 3 dekorasyon fikri isteklerinizi uygulamada size yardımcı olacaktır.


1) Renk Renk ve Desen Desen Dekoratif Yastıklar;

Eğer mobilyalarınız tek renk ve açık tonlardaki kumaşlardan oluşuyorsa, elinizde bulunan artık kumaşlardan yada size en yakın mefruşatçınızda arta kalan kumaşlarla çok renkli dekoratif yastıklar yapabilirsiniz. Renk renk, desen desen olan bu yastıklar açık tonlardaki koltuklarınızı çok daha canlı, çok daha farklı kılacaktır.


2) Sıradan Aydınlatmalara Farklı Bir Dokunuş Olan Bölgesel Aydınlatmalar;

Aydınlatma her ne kadar göz ardı edilsede, aslında ev dekorasyonunda atmosfere en çok etki eden bir tasarım elemanıdır. Normalde, çoğu ev dekorasyonunda tavanda avize ve sarkıt olarak tercih edilen aydınlatma elemanlarıdır, fakat bunlara nazaran oturma gruplarının kenarlarına dahil edilmiş lambaderler yada sehpa üzerlerinde değerlendirilen abajürler mekana daha akustik bir hava katacaktırlar. Sarı olarak tercih edilen mekan içerisindeki bölgesel olarak dağıtılmış küçük spotlarda bu tür aydınlatma çeşidine destek olacak bir fikirdir. Bu tür aydınlatmalar iç mekanınızda küçük ama etkili değişimlere imza atacaktır. 

3) Simetrik ve Asimetrik Kullanılmış Aynalar;

Aynalar iç mekanda çok sık kullanılan bir diğer tasarım öğesidir. Dekoratif amaçlı kullanılmış parçalı aynaların simetrik veya asimetrik şekilde duvarda dizilimi mekana hem başka bir hava katacaktır, hemde mekanın daha geniş algılanmasına katkı sağlayacaktır. 


    


Yorum Yaz

Blog Kategorileri

Son Yazılar

Süre Sınırlı Ürünler

İnstagram Sayfamızı
Takip Edin.

@hekahome

Sıkı takipçimiz hediye kazanıyor.