Telefon Numaramız +90 (312) 3196671
 
Chester Koltuk Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
25 Nis

Chester Koltuk Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Yazar: Ender Çene Okundu: 5503 Yorumlar: 0

Chester koltuk takımı alırken nelere dikkat edilmeli? Gelin öncelikle chester koltuk takımı ne demek ve özellikleri nedir bakalım? Chester koltuk 1600 yıllarda ilk İngiltere'de Chesterfield isimli biri tarafından yaptırıldı. Bu koltuğun genel özelliği Kapitone ile sırt kısmının süslenmesi diyebiliriz. Sırt ve kollar kapitone ile süslenir. Kapitone düğme ile kumaşı ve süngeri içeri doğru gerdirerek yapılır. Bu sayede koltuktaa düzenli çukurlar oluşturulur. Bu da koltuğa güzel bir hava katar. Chesterfield veya chester model temel olarak budur. Fakat bu yıllarda çok moda olan chesterdan çok fazla farklı tasarım üretilmektedir. Bu yüzden de müşterinin kafası karışmaktadır. O halde gelin 7 adımda chester koltuk alırken dikkat edilmesi gerekenleri yazalım.


Chester Koltuk Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler.

1. Chester alırken Klasik mi yoksa Modern mi almalısınız. Buna dikkat edin.

Bir iç mimar olarak chester modellerde klasikten yanayım. Ama modern pek çok tasarımda gerçekten çok güzel olabiliyor. Chester modern yorumlarını inceleyip kararınızı verebilirsiniz. Klasik ve modern tamamen sizin kararınız.

2. Hangi tarz kumaş olacağına dikkat edin.

Deri mi? Nubuk mu? Yoksa Tay tüyü mü? İşte burada gerçekten kararınızı dikkatli verin. Bir işyeri için deri kesinlikle vazgeçilmez olabilir. Daha yıpranır ve kolay silinir. Ama bir ev için deriyi uygun görmüyorum. Ayrıca nubuk kumaş deri ile normal kumaşın bir birleşimidir diyebiliriz. Seçim sizin ama öncelikle kullanımına dikkat edin.

3. Rahatlık çok önemlidir. Sünger kalitesine dikkat edin.

Sünger rahatlığınızı sağlayacak kadar kaliteli ve uzun ömürlü olmalıdır. Onun için oturduğunuzda rahat etmiyorsanız bence başka modellere bakmalısınız. Rahatlık gerçekten çok önemlidir.

4. İşciliği iyi inceleyin ve eğer ayrıntılarda hata görüyorsanız almayın.

Chester koltuk takımı için işçilik birinci sınıf olmalıdır. Kendi üretimimizde sürekli bir denetim ile iş yapmaktayız. Bu sayede birinci sınıf chester modeller üretmekteyiz. Eğer yakından incelediğinizde koltukta belli işçilik hataları varsa almayın.

5. Kumaş rengine dikkat edin. 

Unutmayın koltuk takımı bir kere alınıyor ve bu yüzden renk çok önemlidir. Kumaş rengini karar verirken iç mimarlarımızdan yardım alabilirsiniz. Bu sayede üründe tam destek ile alışverişin keyfini çıkarırsınız. Seçtiğiniz renkleri bilgisayar ortamında giydirip size sunum yapmaktayız.

6. Ayakların rengi ve kalitesi önemlidir.

Chester bir koltuk alıyorsanız ayak rengine ve kalitesine dikkat edin. Ayaklar ahşap olmalı ve dayanıklı gürgenden üretilmelidir. Yıllarca kullanacağınız bu chester modeli için en önemli şeylerden biri de ayaklarıdır.

7. Tasarım bir kişiliği yansıtmalıdır.

Evet bence en önemli madde bu. Evinizde istediğiniz konsepti yansıtmalıdır. Bu da gerçekten bir tasarım koltuk ile mümkün olmaktadır. Eşyalarında aynı insanlar gibi bir kişiliği vardır aslında... Bu kişilik özgünlükle ilgilidir. Tasarımı yapan kişi belli ürünleri bir araya getirerek toplama bir tasarım yaptığında bu kişilik çöker. Ama gerçek tasarım ürünler her zaman kendini belli eder. Buna tasarımda konsept diyoruz. 

Daha Detaylı bilgi için Koltuk takımı alırken nelere dikkat etmeliyiz yazımızı mutlaka okuyun...

Kategorimizi inceleyerek onlarca chester koltuk takımı modelini görebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum Yaz

Blog Kategorileri

Son Yazılar

Süre Sınırlı Ürünler

İnstagram Sayfamızı
Takip Edin.

@hekahome

Sıkı takipçimiz hediye kazanıyor.