Telefon Numaramız +90 (312) 3196671
 
Aynanın Büyüleyici Etkisi
08 Kas

Aynanın Büyüleyici Etkisi

Yazar: Esra Ayva Okundu: 924 Yorumlar: 0


Milyonlarca tasarım ayrıntısını bünyesinde barındıran iç mimarlığın en önemli tasarım araçlarından biride aynalardır. Kimi zaman dar bir ortama derinlik katması için kullandığımız aynalar, bünyesinde barındırdığı asaletiyle aynı ortama aydınlık ve daha fazla ışıkta katabilirler. Lakin, aynaları iç mekanda kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktolar vardır.


Aynayı asarken referans almış olduğumuz yükseklik kendi boyumuzun ölçüsünden değil, aynayı asacağımız odanın yüksekliğiyle beraber mekan içindeki mobilyaların büyüklüklerinden referans alınarak planlanmalıdır. Hol ve antreye asılmış olan dekoratif aynalar hem mekanı daha geniş gösterir hemde çoğu zaman karanlık ve basık olmasından şikayet ettiğimiz evimizin trafik mekanının daha aydınlık olmasını sağlar. Giyinme odalarında yere sıfır konumlandırılmiş dikdörtgen ve tek parça uzun aynalar daha doğru bir seçim olacaktır.


Pencere karşısına yerleştirdiğimiz ayna, dışarıdan aldığı ışığı doğrudan içeriye yansıtacağı için mekan daha aydınlık ve ferah algılanacaktır. Bu şekilde kullanılmış aynalar güneş ışığından daha fazla yararlanılmasını sağlar.


Her zaman her yerde değil, ama doğru zamanda doğru yerde bulunan aynalar iç mekan tasarımında çok doğru bir aksesuar seçimidir. 


Yorum Yaz

Blog Kategorileri

Son Yazılar

Süre Sınırlı Ürünler

İnstagram Sayfamızı
Takip Edin.

@hekahome

Sıkı takipçimiz hediye kazanıyor.